Hemoroid  

Hemoroid ve Homeopatik tedavisi

Hemoroid anüs çevresindeki şişmiş damarlar olarak bilinir. Bu damar bozukluğu anüs dışında ya da rectum içerisinde olabilir. Kanamalı olması en sık yakınmalardandır. Kanamanın boyutuna göre hayatı tehdit edici olabilir.

 

Hemoroidin Başlıca Nedenleri

Uzamış Daimi pozisyonu

Anatomik faktörler - defekasyon eylemi sırasında sarf

Damar duvarının doğumsal zayıflığı

Kabızlık

Yerçekimi

Süzme

Düzensiz barsak alışkanlıkları

İkincil nedenler başlıca şunlardır

Rektum Karsinomu

Portal hipertansiyon

Gebelik

Travmalar

 

Hemoroid tanısı

Rektal muayene Başına

Proctoscopy

Sigmoidoskopi

 

Tedavide (ilaçların dışında)

Genel olarak:

Sıcak oturma banyosu

Sıvı alımının arttırlması

Diyette lifli gıdaların arttrılması

Yumuşak oturmanın sağlanması

Kişi uzun süre oturmak olmamalıdır

Egzersiz kabızlık giderici yardımcı olur

Hemoroid için Homeopatik tedavi - Homeopati ilacın en popüler bütünsel sistemleri biridir. Ilaç seçimi bütünsel bir yaklaşım kullanarak bireyselleşme ve belirtileri benzerlik teorisine dayanır. Bu komple sağlık durumu hastanın acısını çektiği tüm işaret ve semptomlar kaldırarak kazanmış olabilir hangi aracılığıyla tek yolu budur. Homeopati amacı hemoroid tedavisi için ama onun altında yatan neden ve bireysel yatkınlık ele değil sadece. Bildiğim kadarıyla terapötik ilaç ilgili olarak, birkaç iyi kanıtlanmış ilaçlar nedeni, duyu ve şikayetlerin yöntemleri temelinde seçilebilir hemoroid tedavisinde önemli bir rol oynamaktadır. Bireyselleştirilmiş ilaç seçimi ve tedavi için, hasta kişinin nitelikli bir homeopatik doktorunuza danışmalısınız. Bazı önemli homeopatik ilaçlar hemoroid tedavisinde yardımcı olan aşağıda verilmiştir:

Aloe, Kükürt, Nux Vom, Hamamelis, Asetik Asit, Nitrik Asit, Calcaria Carb, Fosfor, karbonhidrat, Sangunaria, Lachesis, Alümina, Aesculus Kalça, Arsenik Alb, Causticum Diascorea, Podophyllum, Rhus Tox, Collinsonia ve diğer birçok ilaç Kali.

Hemoroid için Allopathic tedavi - özellikle ilaçlı kremler vardır; merhem vb cerrahi de hemoroid durumunda oldukça yararlıdır.

Hemoroid tedavisinde diğer doğal ve alternatif modları - özellikle Ayurveda, naturopathy, akupunktur, akupunktur vb dahil