Parkinson  

Parkinson titreme, sertlik, hareket yavaşlık ve postural istikrarsızlık gibi ortak belirtileri olan nörolojik hastalıkların bir grup adıdır.

 

Aynı zamanda, Parkinson sendromu, Parkinson atipik veya ikincil Parkinson hastalığı olarak da bilinir. Ilk aşamalarında, belirtileri genellikle çok ince. Kabızlık veya yumuşak ses ana belirtileri olabilir. Bu belirtiler genellikle yavaş yavaş başlar ve zamanla daha da kötüye.

 

Parkinson sendromları kökenlerine göre üç alt tipe ayrılabilir. Kalıtsal Parkinsonizm, Parkinson ve Parkinson hastalığı satın aldı.

 

Parkinson hastalığı

 

Bu kategoride Parkinsonizm düşme vakalarının (İdiopatik Parkinson, birincil Parkinson, felç agitans, Kamba vata veya vira vata.) Çok sayıda. Bir ailesel ve kalıtsal faktör mevcut bazı çevresel faktörler ile birleştirilmiştir. Bu bir İngiliz doktor, o "sallayarak palsi" veya felç agitans denilen ne bir bildiri yayınladı James Parkinson tarafından 1817 yılında sallayarak felci üzerine bir deneme tanımlanmıştır. Jean-Martin Charcot 19. yüzyılda dönem "Parkinson hastalığı" icat. Dönem "demans paralytica" 19 yüzyıldan önce benzer koşullar söz kullanılmıştır. Çeşitli kuruluşlar 11 Nisan'da Parkinson hastalığı işaretlemek, James Parkinson ve kırmızı lale doğum yıldönümü hastalığın sembolü olarak kullanılır.

 

EPİDEMİYOLOJİSİ

 

Parkinson hastalığı Alzheimer hastalığından sonra ikinci en sık nöro-dejeneratif bir hastalıktır ve 60 yaş üstü bireylerin yaklaşık% 1 etkiler. Sanayileşmiş ülkelerde görülme sıklığı genel nüfusun% 0.3 olarak tahmin ediliyor. Yaygınlığı riski pestisit maruz olanlarda yüksek, ve sigara içenlerde düşüktür. Insidansı yaklaşık 60 yıllık başlangıç yaş ortalaması ile, yaşla birlikte artar. 40 yaş altı kişilerde başlangıcı kalıtsal nedenlere bağlı olduğunu. Bu kadınlara göre erkeklerde 1,5 kat daha sık görülür.

 

 

 

PATOFİZYOLOJİ

 

Parkinson hastalığı ağırlıklı önbeyin tabanında yer alan bazal gangliyonlar, ve sinirsel bağlantılar belirli çekirdekleri bir hastalıktır. Bu talamus Ventrolateral bölümü de dahil olmak üzere bazal ganglionlar ve serebral beyaz madde daha derin kısımlarında dejenerasyon ya da infarkt nedeniyle yavaş ilerleyen bir hastalıktır.

 

Asetilkolin, dopamin ve ne de epinefrin gibi nörotransmitterlerin korpus striatum, substantia, serebral korteks kendi bağlantıları ve pürüzsüz ve maksatlı hareketler üretmek için talamus arasında sinyal aktarımı için sorumludur. Parkinson hastalığının temel karakteristik özellikleri özellikle substantia nigra da bazal ganglionlar, bazı çekirdekleri nöronların ölümü nedeniyle dopamin yetersiz oluşumu ve faaliyetleri vardır. Diğer özellikleri mikrogliyal çoğalması ve hayatta kalan nöronlar içinde "Lewy organları" adlı bir çözünmeyen protein-alfa-sinüklein, birikimi vardır. Striatal çekirdekleri dopaminerjik aktivitesinde azalma ve substantia nigra erken titreme ve sertlik (serebral korteks, kaudat nükleus, Putman ve doğrudan globus pallidus iç kesimi-talamik yolu) neden kaudat çekirdeğin kolinerjik ve dopaminerjik lifleri ile artan çıkış neden olur Parkinson hastalığının aşaması.

 

Subatantia nigra, kaudat nükleus, Putman, alt talamik nükleus ve globus pallidus dopaminerjik liflerin daha da bozulmasına Parkinson hastalığının ileri evrelerinde bradikinezi sorumludur.

 

 

 

1 Putman 7 Talamus 13 amigdaloid

2 Kaudat çekirdeği 8 Corpus kallosum 14 Hippocampus

3 Globus pallidus 9 Vestibüler çekirdek 15 Hipofiz

4 Substantia 10 Lateral genikulat vücut 16 Serebral korteks

Luysi 11 Optik sinir 17 Epifiz gövde (epifiz) 5 Alt talamik çekirdek

6 Üstün kollikulus 12 Kırmızı çekirdeği

Ortak predispozan faktörler bazal ganglionlarda serebral travma, dejeneratif lezyonlar ve beyin tümörü (gliom) bulunmaktadır. İyot eksikliği miyelin kılıf dejenerasyon ve kolesterol birikimi teşvik edebilir. Böylece, aynı zamanda, hiperkolesterolemi ve yağlı karaciğer ile sonuçlanabilir. Substantia nigra dopamin içeren sinir hücrelerinin% 60 bozulmuş olduğunda Parkinson hastalığı belirtileri ortaya çıkar.

 

Uyarıcı belirtiler

 

Daha klasik ve belirgin belirtileri ortaya çıkmadan önce yorgunluk, depresyon, yumuşak bir ses, dar ya da küçük el yazısı, yavaş hareket ve seyrek tremor uzun zaman oluşabilir.

 

BURÇLAR ve Belirtiler

İlk motor belirtiler genellikle bir üst ekstremite distal kısmından sinsice başlar ve daha sonra haftalar veya aylar içinde yavaş yavaş diğer uzuvları içerir. Bazı hastalarda ilk belirtileri özellikle günün ikinci yarısında bacaklarda yorgunluk ve kas ağrısı vardır. Parkinson hastalığının dört ana belirtileri, sertlik, bradikinezi ve postural istikrarsızlık titreme vardır.

Titreme

Diğerleri tremor için çok küçük iken tremor, bazı hastalar için en önemli belirtisidir. Titreme en istirahat telaffuz veya bir kişi heyecanlı veya yorgun ya da stres altında olduğunda, istemli hareket ve uyku daha iyi. Titreme ilk aşamada lokalizedir. Yürürken ilk etkilenen kolu tam salıncak olmayabilir, ve aynı tarafta ayak birinci katta kazımak olabilir. El titremesi 5 mm ila 20 mm arasında değişen bir aralıkta ile saniyede 2-4 devir hızında bir geri ve ileri-düzenli hareket şeklini alır. Bu başparmak ve işaret parmağı içerir ve bir "hap yuvarlanan" bir hareket olarak görünebilir. Ayrıca dönen olarak görünür, davul vurma, ekmek çökmekte, pronasyon ve supinasyon vb Tremor sigara haddeleme, ya da hareket gidememiş olabilir ve sertliği iyi işaretlenmiş, ya da yardımcısı vera. Bazı hastalar bir dinlenme vokal kord titreme görülebilir.

 

Sertlik

 

Normalde kaslar hareket ettirdiğinizde streç, ve istirahat zaman rahatlayın. Sertlik arttı sesi ve kasların sürekli kasılması kaynaklanmaktadır. Artan sesi sürekli olarak mevcut olabilir (kurşun boru-on alt ekstremite) veya (dişli boyun sürüşü-on) kesintiye. Sertlik bir zayıflık genel bir duygu, bölgesel ağrı (kas ve eklem ağrısı) ve kramp neden olabilir. Bazı hastalarda ense sertliği, tansiyon baş ağrısı, sırt ağrısı, ya da buzağı ve omuz bölgesinde gerginlik hissediyorum. Düz çizgiler güçlüğü yazı interosseöz kas sertliği nedeniyle oluşur. Konuşma yavaş ve dudak, dil ve gırtlak kaslarının sertliği nedeniyle monoton olur. Yüz kasları gelişmiş koşullarda çok sert olur ve ifadesiz yüz görünümü, bir maske giyen benzer bir şey vermek. Duygusal duygularını ifade etmek için başarısızlık geliştirir. Boyun ve baş sertlik duruş gibi bir heykeli verebilir. Iki tarafta nesneleri bakarken gözleri kafa önce hareket ettirin. Dudaklar tükürük içlerinden damlama izin dışında tutulabilir. Sertlik ve titreme tıraş, yemek ve sosyal ziyaretler engelleyebilir.

 

Bradikinezi

 

Hareket bradikinezi veya yavaşlık tüm hareketler için eşit değildir. Etkinlikler kez, yemek yıkama, dikiş ya da giyinme gibi hızlı ve kolay gibi yapılan birkaç saat sürebilir. Yavaşlık ya da bir sandalye yükselen zorluk, yatakta dönme, ya da yürüyüş ve bir bacak sürükleyerek de gelişebilir. Bu konunun faaliyet ya da duygusal durumu ile değiştirilir. Bazı hastalar dış işaret çeşit sağlanır daha az zorluk.

 

Istemli hareket amaçlı eylemler taşırken bir akinezi (istemli hareketin başlamasında yavaşlık) ve ani tutuklama görünebilir. , Çalışma yeme veya yürüyüş sırasında ani donmuş devlet oluşabilir. Bazı hastalar yürüyemiyorum, ama bir bisiklete binmek. Hastalar daha küçük adımlar ve yürüyüş etkilenir zaman yürüyüş ritim azalır alabilir. Yüz zayıflık azalmış yanıp sönme hızını ve yüz ifadesi ile karakterizedir. Vurma kaş bölgesinde devam gibi yanıp sönen sürece süreklidir. Sağ elinde Zayıflık küçük ve Effortful el yazısı neden olur. Konuşma yumuşak ve daha az belirgin hale gelebilir.

 

Postural bozukluk

 

Bazı insanlar baş eğdi olduğu bir kambur duruş geliştirmek ve oturma ve (refleks-kırmızı çekirdeği düzeltilmesi) ayakta omuz drooped vardır. Hastanın bükülmüş kifoz duruşu yol açar ve akciğer kapasitesinde bir düşmeye neden olmaktadır. , Alçalma yatakta ters çevirmeyi, arkadan öne doğru üzerinde haddeleme, yatay vb geliştirmek dik duruş için değişen zorluk. Dirsek yarı, iki tarafta basıldığında dirsek fleksiyonda, karın, birlikte basıldığında parmak, başparmak kaçırılan, metakarpal falangeal ortak varlık fleksiyonda, arası falangeal eklemde genişletilmiş vb genelinde yapılan el diğer özellikleridir. Yürüyüş kolları (Globus pallidus lezyon) sallanan olmadan yavaş ve karıştırma olduğunu. Adımlar yürüme kısa olur. Ayak kavrama zemin, kayıp birlikte ayak sürükleyerek, itici ve retropulsive yürüme eğilimi gibi de görülür.

 

Distoni

 

Distoni genç-erişkin Parkinson hastalarında ortak bir ilk belirtisidir. Bu sürekli, ağrılı, büküm kas kasılması genellikle ayak ve ayak bileği etkiler. Büyük ayak ve ayak plantar fleksiyon dorsi fleksiyon oluşur. Ayrıca üst ekstremite kasları etkileyen ve kol ve dirsek ağrılı adduksiyonu neden olabilir.

 

Sigara motor semptomlar

 

Çeşitli motor olmayan semptomlar genellikle Parkinson hastalığı eşlik edilir. Belirtileri ve şiddeti sayısı her birey ile değişir. Ruhsal belirtiler son aşamasına kadar mevcut değildir. Özel duyular ve kranial sinirler etkilenmez. Refleksler her zaman normaldir. Sertlik ve titreme depresyona yol açabilir. Derin asteni, atmosferin değişikliklere sinirlilik ve hiper hassasiyet oluşabilir.

 

Demans Parkinson hastalığı 20% yaygındır. Bu motor özellikleri başlangıcından 8 yıl sonra ortaya çıkar. Yürütücü işlevler, kısa süreli hafıza ve görsel-mekansal yeteneği bozulabilir. Bazı insanlar, sinirli korku, güvensiz ya da alışılmadık kötümser olabilir. Ilaçların kullanımı üzerinde ağır yemek, hiper seks için Impulse, patolojik kumar vb gelişebilir. Uyku bozuklukları yaygındır. Gündüz uyku hali (dopamin aşan), huzursuz uyku, kabus, uyku vb sırasında periyodik bacak hareketleri için Eğilim görünür.

 

Otonom bozuklukları Parkinson hastalığı olan hastalarda yaygındır. Refleks kusma, mide boşalmasını gecikme, bozulmuş emme, kabızlık, idrar kaçırma, idrar retansiyonu, erektil disfonksiyon ve ortostatik hipotansiyon oluşabilir. Konuşma yumuşak ve monoton olur. Hastalar hızlı konuşmamaya veya konuşmadan önce tereddüt. Disfaji yaygındır. Ağızda aşırı tükürük yol ve sonuçta, drooling olabilir. Yüzünde cilt özellikle alın ve burun kenarlarında, çok yağlı olabilir. Incelmesi ve parmak cilt parlaklık işaretlenir. Diğer belirtiler sebore olan, kepek, sweatingand tırnak basık.

 

Olmayan diğer motor belirtiler anozmi, kuru göz, sulama gözler, azalmış göz hareketleri, uyuşma ve zayıflama vb dahil

 

Komplikasyon

 

Parkinson hastalığında semptomların ilerlemesini 20 yıl veya daha fazla sürebilir. En sık görülen komplikasyonlar derin halsizlik vardır, arası mevcut solunum yolu hastalığı ve ateş. Bir ileri duruş, dengesizlik, ve çoğunlukla hastalığın sonraki aşamada ortaya çıkar ve sık düşme ve kırık neden festination adlı kısa adımlar, kambur bir arada bulur. Parkinson hastalığı yavaş sakatlayıcı kronik bir hastalık olduğu için, erken bir aşamada ilerlemesini tutuklamak ya da geciktirmek zorunda.

 

KLİNİK TANI

 

Parkinson hastalığı özellikle onclinical tarih ve nörolojik muayene teşhis edilir. Laboratuar incelemeleri ve beyin görüntüleme atipik durumlarda faydalıdır. Idrar analizi, ve EKG (uzun süreli QT aralığı, yüksek R dalgası gerilim ve desen gibi ventriküler taşikardi); laboratuvar testleri böyle bir tam kan sayımı, biyokimya testleri, seruloplazmin (25-50mg/100ml) tahmini olarak kan testleri, içerebilir.

 

Bilgisayarlı tomografi (BT), manyetik rezonans görüntüleme (MRG), pozitron emisyon tomografisi (PET) ve tek foton emisyon BT (SPECT) vb gibi nöron görüntüleme, bu bazal ganglionlar tümör olarak Parkinsonizm ikincil nedenleri, ekarte etmek için kullanılır beyin enfarktüsü ve hidrosefali. Diğer testler ağır metal zehirlenmesi için saç analizi (arsenik), ilaçlar gibi levodopa ile yanıt koku test ve değerlendirmeler yer alıyor.

 

Ayırıcı Tanı

 

Parkinson hastalığının erken belirtileri bazen bozukluklar bir dizi ile karışabilir ve bu hastalıkların her Parkinson hastalığı ayırmak için yardımcı özgü özelliklere sahip.

 

Parkinson'la artı sendromlar

 

Bu ek özellikler ile Parkinson belirtileri birincil nörodejeneratif hastalıklardır. Bu çoklu sistem atrofisi, kortikobazal dejenerasyon, ilerleyici supranükleer felç ve yaygın Lewy cismi disease.Early bilişsel işlev bozuklukları, başlangıç simetri, daha hızlı ilerleme hızı, erken konuşma veya çok az veya hiç titreme ile postural bozukluk demans bir Parkinson artı hastalığı gösterebilir içerir. Bu Parkinson hastalığı olanlarda daha kötü prognoza sahiptir. Levodopa ile ilgili ilaçlar kontrol belirtileri tipik olarak daha az etkilidir.

 

Çoklu sistem atrofi

 

Bu yavaş ilerleyen bozukluk merkezi ve otonom sinir sistemi etkiler. Üst motor lezyonu, serebellar ataksi, gece stridor ve konuşma bozukluğu vb özellikleri titreme ile ortaya çıkar. Tremor geri kalan kötüdür. Otonomik işlev bozuklukları hipotansiyon, solunum ve yutma zorlukları dahil, iktidarsızlık, kabızlık ve idrar zorluklar da görünür.

 

Kortiko-bazal dejenerasyon

 

Bu serebral korteks ve bazal ganglionlar birden fazla alanlarda dejenerasyon ve atrofi kaynaklanır. Kombine özellikleri bilişsel bozukluklar, tanıdık ya da kasıtlı hareketleri, konuşma güçlüğü veya kol yutma, sertlik, denge bozukluğu, zayıf koordinasyon, geri kalan titreme kötü, miyoklonus ve distoni vb yapma yeteneği kaybı,

 

Progressive supra nükleer palsi

 

Bu ilerleyici bir hastalıktır beyin nöronların dejenerasyonu ve atrofi neden olur. Erken bunama, depresyon, ilgisizlik, denge şikayetleri ve aşağı bakışları istemsiz göz kaslarının zayıflığı temel özellikleridir.

 

Yaygın Lewy organları ile demans

 

Bu dejeneratif bozukluk beynin bazı bölgelerinde anormal protein yatırmak kaynaklanmaktadır. Lewy organları (alfa-sinüklein adlı bir çözünmeyen protein) ilk koku ampul, soğan ilik, pons, tegmentum, substantia, orta beyin, bazal ön beyin, ve neo korteks son alanı görünür. Ayrıca, bağırsak ve kalp (aşağıya yukarıya doğru birikmesi) otonom sinir gözlenmiştir. Demans, halüsinasyonlar, sanrılar, depresyon vb Parkinson belirtileri ile belirgindir. Prognoz iyidir

 

Travma sonrası Parkinsonizm

 

Genellikle şiddetli kafa travması ya da boks ya da diğer faaliyetleri sonucu sık sık kafa travması öyküsü olan.

 

Vasküler Parkinsonizm

 

Bazen sözde Parkinsonizm, aterosklerotik Parkinson veya aterosklerotik Parkinson olarak da bilinir. Demans yaygındır. Sertlik veya titreme daha fazla alt ekstremitelerde işaretlenir. Tek taraflı Parkinson hemipleji benzeyebilir. Başlangıç yaşı geç. Titreme sertliği daha azdır. Piramidal lezyon (artan sesi, toka-bıçak sertliği, abartılı diz refleksi, karın refleks, ekstansör plantar refleks vb yokluğu) belirtileri mevcut. Saçlar etkilenen taraf kaybolmuş olabilir. Levodopa ile ilgili ilaçlar belirtileri kontrol daha az etkilidir.

 

Basınçlı hidrosefali

 

Demans, ilerleyici ruhsal bozukluğu, idrar sıklığı vb bozulmuş mesane kontrolü gibi belirtiler Parkinson belirtileri ile görülür.

 

Senil tremor

 

Tremor yaşlı bireylerde üst ekstremite ve baş hakkında daha fazla görünür. Bu, ince hızlı ve ritmik olmayan olması ve gönüllü hareketi daha kötü. Titreme sürekli ve ilerleyici olmayan olur. Sesi normaldir. Hiçbir zayıf.

 

Esansiyel tremor

 

Bu olmayan ilerleyici bir hastalık ergenlik döneminde başlar. Bu Parkinsonizm bir başarısız şeklidir. Tremor el ve kafa hem de içerir, ancak bacaklarda yoktur. Titreme Parkinson hastalığı, kötü duygu daha ince ve hızlı olan, efor ve sosyal fonksiyonları ve geçici alkol içerek rahatladım. Tremor Aile öyküsü mevcuttur. Hap-haddeleme dinlenme titreme, sertlik, akinezi ve postüral anormallikler vb mevcut değildir.

 

Amyotrofik lateral skleroz

 

Bu demans ve Parkinson kombine belirtileri görünür bir hızla ilerleyici nörodejeneratif bir hastalıktır. Fibrilasyon titreme çoğunlukla daha önce çocuk felci ile etkilenen ekstremite görünür. Başparmak ve alt motor lezyon işareti adduksiyonu diğer özellikleridir. Nöro fibriler yumaklar ve Lewy organları bulunmaz. Bu hastalık Cycad yiyiciler ve Guam Chamorro nüfus arasında ve Mariana Adaları daha fazla ortaya çıkar.

 

Hepatolentiküler dejenerasyon (Wilson hastalığı)

 

Bu lentiküler çekirdek ve beynin lobları (parietal ve frontal) bilateral dejenerasyonu nedeniyle oluşur. Bu, bakır ve amino asit anormal metabolizma var olduğu bir genetik hastalıktır. Bakır içeriği aşırı bağırsak aşırı emme, ya da safra yoluyla daha az atılımı, veya bakır bağlayıcı globulin-seruloplazmin eksikliği ya bağlı olabilir. Bu, karaciğer veya başka organlar içinde biriken değilse, beyinde bırakır.

 

Semptomların başlama yaşı 40 yıl öncedir. Erkekler daha fazla etkilenir. Karaciğer sirozu Tarihi sunabilir. Idrarda bakır varlığı (normal değer 100pg/24 saat), glikozüri, amino asidüri ve ürik asit ve böbrek nedeniyle fosfat artan atılımı; ortak özellikleri düşük kan seruloplazmin (seruloplazmin normal değer 20-50mg/dl olduğu) olan bakır birikimi ile lezyon, Kayser-Fleischer kornea üzerinde belirti ve bazı bireysel ayçiçeği katarakt varlığı.

 

Tremor ritmik karakter, ve en ekstremitelerin distalinde oldu. Tremor duygu, gönüllü hareketi, heyecan üzerinde kötü ve ters sertlik ile ilgili. Bu uyku sırasında yoktur.

 

Yüz ifadesini kaybeder. Daha az yanıp nedeniyle bakmak vardır bakıyor. Konuşma ünsüz ve hece tekrarı slurring ile yavaş ve monoton olduğunu. El yazma sıkışık olabilir. Refleksler normaldir. Hiçbir duyu ve sfinkter değişir. Piramidal bulgular mevcut değildir.

 

Alzheimer hastalığı

 

Demans ve afazi hızlı tabii geliştirilmiştir. Tremor, hiçbir sarsıntılı hareket daha az belirgindir. Sertlik görünebilir. Neokorteks nöron fibriler yumaklar ve senil plakların birikiminin özellikleridir.

 

Distoni

 

Bu çocukluk çağında başlar ve yara izi glial kaynaklanmaktadır. Bu kasların proksimal grubu etkiler. Tortikollis ve tortipelvis veya pelvis diğer deformiteleri kas sonuçlarının anormal sesi. Ayak spazmodik dorsi fleksiyon anormal bir duruş neden olur. Konuşmada zorluklar yaygındır.

 

Istemli hareketlerde tutukluk

 

Beyin ve bazı alerjik reaksiyon nedeniyle omurilik oligo dentroglia dejenerasyonu kaynaklanmaktadır. Bu 35 yaş önce başlar. Hasta sırt ağrısı, uyuşukluk, halsizlik ve özellikle bacakta sertlik hissediyor. Sonuçta tüm vücut sert olur ve titreme lime yayılma eğilimi ve o yatakta basmış olur. Hasta konuşmak ya da yazmak mümkün olur, ama zeka açık kalır. Bazı hasta öfori hissedebilirsiniz. Üst motor lezyonu, niyet tremor (kırmızı çekirdeği ve beyincik de lezyon) kanıtı, nistagmus, çift görme ve tarama konuşma mevcuttur. Mesane şikayetleri omurilik lezyonu nedeniyle oluşabilir. Diğer belirtiler bronşit, idrar retansiyonu ve zihinsel fonksiyon yavaş yavaş yetmezliği gibi komplikasyonlar nedeniyle. Nüks ve nüks yaygındır.

 

Schilder hastalığı

 

Bu omurilik ve beyin sapı tutulumu olmayan beyin de beyaz maddenin ilerleyici bir demiyelinizasyon hastalıktır. Körlük, ikili sağırlık, ikili ataksi veya iki taraflı spastik felç beyin parçaları dejenere hangi göre oluşabilir. Bu çocukları etkileyen ve yaşlı.

 

Anksiyete, Tirotoksikoz, Zehirlenme (Eylem tremor)

 

Tremor daha hızlıdır, düşük genlikli, düzensiz (tik, Wilson hastalığı) ve hareket üzerinde kötü.

 

Serebellar tremor

 

Tremor gönüllü hareket ve uyku kötü dinlenme, daha iyi olduğunu.

 

Kora

 

Kelimesi kore dans anlamına gelir; birden fazla lezyon striatum ortaya çıkar. Predispozan faktörler korku, refleksler, beyin enfeksiyonları, hipertiroidi, SLE, karbon monoksit zehirlenmesi, romatizmal ateş, anemi, düşük kalsiyum, yetersiz beslenme vb) içerir.

 

Sydenham koresi (akut formu)

 

Çoğunlukla çocuklukta ortaya çıkar. Hareketleri, kısa düzensiz, istemsiz, koordine, unpatterned, öngörülemeyen, sarsıntılı ve patlayıcıdır. Hareketleri uyku hareketi kötü ve bulunmaz. Sesi normaldir. Acı yok ve hiçbir israf. Konuşma anormal jest, çiğneme güçlüğü, bacaklarda beceriksizlik, ton kaybı nedeniyle parmak hiper genişletilebilirlik. Karın kasları ve garip yürüme zayıflığı görülür. Bilek parmak hiper uzun olan, bükülmüştür. Diğer belirtiler hırçın davranışlar, duygusal istikrarsızlık ve okulda kötü performans içerir.

 

Huntington koresi

 

Bu serebral korteks ve bazal ganglionlar (kaudat nükleus, özellikle lezyon) bir kalıtsal, yavaş ilerleyen dejeneratif bir hastalıktır. Bu yaş yakın yetişkin 40 yıl içinde başlar. Düzensiz hareketler omuz başlar, gövde ve alt ekstremite bir dans görünüm yol açmaktadır. Sinirlilik ve depresyon nöbetleri Demans, yüksek tip mevcuttur. Konuşma sırasında yüz anormal hareketler oluşabilir. (Rauwolfia bu hareketlerin kontrol edebilirsiniz). Ölüm başlangıcı 15 yıl içinde ortaya çıkar.

 

Tik

Spazmlar hızlı, kısa ani, düzensiz ve amaçsız olduğunu. Bu kasların tek bir grup etkiler ve yanıp sönen göz olarak görünür, omuz silkme, ya da bacaklarda (Genel neden stres) ani jest.

 

Hemiballism (hemi kore)

Bu olmayan bir ilerleyici bir durumdur. Hareket atma gibi hareketleri, düzensiz ani, tek taraflı ve şiddet vardır. Lezyon yaşlılık, ateroskleroz ya da tümör (vakaların% 50) bağlı karşı tarafında subtalamik çekirdek ve bağlantıları edilmektedir.

 

Lipiodosis

Bu beyin ve omurilik anormal yağ birikiminin bir durumdur. Belirli yarışları (Yahudiler) daha fazla görülür. Lesitin yoktur. Bir kiraz kırmızı nokta retina görünür. B12 ve B1 eksikliği ve hipoglisemi nedeniyle Hypochlorohydia, posterolateral dejenerasyon diğer özellikleridir. Karaciğer sirozu belirtileri de lesitin eksikliğine bağlı gelişir.

 

Miyelit (Omurilik lezyon-viral kökenli)

Ağrı spinal lezyon seviyesinin üzerinde artar. Ağrı bu düzeyde hissetti ancak ağrı lezyon seviyesinin altında daha azdır. Diğer özellikler alt motor nöron lezyonu, derin reflekslerin kaybı ve sfinkter kontrol eksikliği gibi gevşek felç vardır.

 

Atetozis

(Lezyonlar serebral korteks, striatum ve globus pallidus altındadır; pigmentler veya lipidler miyelin kılıf yatırılır Bazal ganglion mermer olabilir yaygın nedenleri doğum travması, lipiodosis, toksinler, vasküler lezyon veya tümör vb içerir..). Bu doğum travması nedeniyle bebeklik döneminde başlar. Hareketleri gibi ikili, sarsıntılı, spontan, düzensiz, istemsiz, yavaş kaba ve solucan eller, boyun ve dudak distal segmentleri görünür. Hareketleri uyku sırasında mevcut değildir. Diğer özellikler iç omuz dönme, el fleksiyon, tetani, ayak iç rotasyon, plantar fleksiyon ve ayak dorsi fleksiyon (distoni) içerir. Ton normaldir atetozis olduğunu.

 

Ailesel miyoklonus

 

Bu yağlanmayı veya dahil vücut ensefalit nedeniyle ailesel beyin hastalığıdır. Üst ekstremite proksimal kas sık etkilenir. Hareketleri gibi Unpredictive, düzensiz şok gönüllü kumanda üzerindeki daha iyi. Konuşma güçlüğü ortaya çıkabilir.

 

Kernikterus (lezyon subtalamik çekirdeği yer almaktadır)

Çoğunlukla hemolitik sarılık (favism, Rh uygunsuzluğu) ile oluşur. Hareketleri, kısa düzensiz, istemsiz ve hemi kore türüdür.

 

Ensefalit titreme Mesaj

Lezyon korteks, alt korteks, orta kesiminde, substantia veya kırmızı çekirdeği yer almaktadır.

Kabakulak ya da küçük pox.The zayıf virüsüne karşı aşı vücutta uykuda diğer özel virüs etkinleştirebilirsiniz bir iyileşme ensefalit 14 gün görünür. Beyin tıkanıklık nedeniyle de bastırılmış patlama, ven trombozu, peri-vasküler demiyelinizasyon için geliştirilebilir.

Ensefalit A (nazo-oral yolla) Tüm yaş grupları etkiler. Ateş, uyku hali, çift görme, orta beyin sendromu (anoreksi ve poliüri) ortak belirtileri vardır. Ensefalit B enfeksiyonları sivrisinek ısırığı ile ortaya çıkar. Yurtiçi kuşlar, tavuk ve güvercin enfeksiyon rezervuar bulunmaktadır. Sigara ilerici titreme ani başlangıçlı orta hayat başlar. Titreme sertliği daha az. Choriform (kısa ve patlayıcı), athetoid (, yavaş kaba ve solucan gibi) veya tik (, kısa düzensiz ve yerelleştirilmiş) hareketleri görünebilir. Aniden yok olabilir. Ateş Tarihi, narkolepsi, occulogyric kriz, öğrencilerin değişmesinde, mizaç değişiklikleri. Artan terleme, yağlı cilt ve aşırı salya idiyopatik Parkinson göre daha belirgindir. Ölüm oranı yaklaşık% 20 olduğunu.

 

Talamus titreme

Nedenleri vasküler lezyon, lokalize tümör, interstisyel doku iltihabı içerir. Spontan titreme karşı tarafında görünür. Dokunma, ağrı, ısı ve soğuğa aşırı hassasiyet görülür.

 

PROGNOZ

 

Belirgin tremor hastalıkları sertliği ile hastalıklar daha iyi prognoza sahiptir. Ölüm oranları iki kez yaklaşık etkilenmemiş insanların olanlardır. Hastalar ilk belirtilerin başlamasından sonraki 15 yıl veya daha fazla yaşayabilir. Alt ekstremite etkileyen hastalık kötü prognoz.

 

Parkinsonizm ve tedavi

Tedavi tıbbi yardım ve destek tedavisi içerir. Erken homeopatik tedavi hastanın genel yeteneğini artırabilir.

 

Tıbbi tedavi

Tıbbi tedavinin amacı, nöronlar arındırmak sinir dejenerasyonu inhibe, mümkün olduğunca uzun süre için yeni sinir fibrilleri ve kontrol semptomların oluşumunu teşvik etmektir. Titreme, sertlik ve denge bozukluğu için bir reçete verme uygulama ve yan etkileri için başka bir rasyonel değildir. Bu hastalık hiperkinetik belirtileri ve hipo kinetik semptomları olan geç dönem ile erken evre olarak kategorize edilebilir.

 

İlköğretim aşamasında (hiperkinezi)

Eski Ghee, zeytinyağı, peynir, muz, ananas, badem, ve Piper nigrim; uygun gıdalar vb tatlı, tuzlu ve ekşi ile öğeleri içerir. Kâfur yağı, terleme, sıcaklık, ısı ile masaj tremor (vira vata) hafifletilmesinde yararlıdır.

 

Ikinci kademe (akinezi)

Uygun gıdalar, keskin acı ve buruk olanları arasında; çay, coffea, alkol, bal, tütün, ekstra tuz, et, balık, süt, siyah gram, Bengal gram, amara fasulye, bakla, büyük fasulye, ağır gıda, Koval, genç mango, yeşil sebzeler (Mg), açlık, aşırı iş yükü, yağmur suyu, soğuk, güneş ışığı, rüzgar ve gece yüksek proteinli diyet.

Homeopatik tentür ve DİLÜSYON

 

Parkinson için ilaç üç kategoride toplanabilir. Ilaçların İlk kategori hafif motor ve hastalığın motorsuz belirtileri kontrol yardımcı ilaçlar içerir.

Ilaçların İkinci kategori ise hastanın mikroplu damgalama ortadan kaldırılmasına yardımcı ilaçlar içerir.

Ilaçların Üçüncü kategori nöron fibrillerin ve nörotransmitterlerin oluşumunu teşvik ilaçlar içerir.

Tedavi öğelerin genel sınıflandırılması

 

Merkezi sinir sistemini uyarıcı

Ephedra, Nux Vomica, Piper nigrim, Rauwolfia, Secale kor, Thea chinesis, amonyak ve soğuk su Ruhu.

Serebral uyarıcılar: Efedra ve Piper nigrim

Orta beyin uyarıcı: Kafur, Cocculus, Coffea Arabica, Lobelia ve C02

Merkezi sinir sistemi depresanları

Asetik asit, alkol yüksek dozlarda, Baptisia, Belladonna, Çin, Colchicum, Gelsemium, Ipecac, Afyon, Piper nigrim, Rauwolfia, Salix, Secale kor, Kükürt, bromür, ve Magnezyum fosfat Kali, Glikoz, protein ve soğuk süngerle.

Kolinerjik

Brahmi, Grindelia, Hydrocotyle, Ipecac, Fosforik asit, Physostigma ve Trigonella

Anti-kolinerjik

Belladonna, Hyoscyamus, stramonium ve Duboisia

 

Sempatomimetik: Lobelia, Coffea, Ephedra

 

Sempatolitik: Aristolochia, Asaram, Çin, Galega, Nux Vomica, Rauwolfia, Secale kor, Veratrum album, Viscum album, Yohimbinum,

 

Periferik uyarıcı: Baryum monoksit karbonhidrat, Piper nigrim ve Veratrum albümü

 

Periferik gevşetici: Kali-p

Ilaçlar karar verirken hastanın fiziksel ve zihinsel özellikleri dikkate alınmalıdır.

 

Ilaç listesi (Motor bozukluk - hafif)

 

Erken evre Nux Vomica Q, Secale kor Q, Şeytantersi Q, Bramhi Q, Agarcin 4X, Physostigma Q, Hydrocotyle Q, Çemen Q, Mercurius 30, Plumbum 2X bir araya geldi

Akut aşamada Belladonna Q, Hyoscyamus Q stramonium S

6X geç dönem Arsenik alb 3X, Arnica Q, Causticum 6X, Kafur 1X, Lachesis

Genel Berberis vulgaris Q, Gentiana lutea Q, Ginseng Q, Hypericum perfoliatum Q, Nux mos Q, Piper nigrim Q, Rawolfia Q, Ruta graviolens Q, Thea Q, Tribules terrestris Q, Xanthoxylum Q, Yerba Santa Q, Yohimbinum Q, asetik asit 2X, Selenyum 2X, Çinko 2X Met

ARITMA TEDAVİ

Hücrenin bertaraf sisteminin mekanizması düzgün çalışması için başarısız olursa, toksinler ve diğer maddeler birikir ve hücre dejenerasyonu ya da hücre ölümüne yol açabilir. (Fransızca kelime "tedavi" temiz anlamına gelir). Beyin hücreleri arındırmak için süt ile Achyranthes aspera Q alın. Genç kül kabak, elma, 3 hafta boyunca şeker ile havuç ya da pancar kökü ham suyu alın. Gastrointestinal metallerin bağlamak için elma veya cilt (pektin) ile üzüm alın. Elma mono diyet veya her ay 3 gün çiğ sebze diyet alın. 6 ila 12 ay boyunca ortadan kaldırılması tedavi devam edin.

 

Toksinler ve Uyuşturucu

 

Panzehir

 

Arsenik alb, Cuprum met, Afyon, Platin, Iodum, Nux Vomica Kurşun

Merkür Hepar Sulph, Staphysagria, Nitrik asit, Kükürt, Allium sativa, stramonium, Sülfürik asit, Selenyum

Cuprum Stannum

Tütün Nux Vomica, Cicuta

Alkol Sülfürik asit

Ipecac Tütün

Demir Arsenik alb

Arsenicum Cuprum met, Çin, Nux vom, Ferrum

Fosfor Belladonna

Mazı Merkür, Podophylum, Mezerium

Grip sonra uyku hali ve okülogirik etkileri geçici çay ve çikolata içecekler ile kontrol edilebilir. Bu ajanlar öncelikle dopamin salınımını teşvik, ancak daha sonra dopamin havuzu tükenmesi neden olabilir. Yani dopamin rezerv alışılmış çay içenlere düşük olur. Tüm risk faktörleri Parkinson aileler arası ilişki evlilik kaçının ortadan kaldırılması. Parkinson hastalığı, çoğu durumda genetik (% 5) ve çevresel faktörlerin bir kombinasyonuna bağlı olduğu düşünülmektedir.

Genetik faktörler hastalığın ya da 50 yaşından önce başladığında çok önemli gibi görünmektedir. Olağandışı protein parçacıkları geliştirmek ve miasms (oksidatif stres ve toksinler) etkisi ile beyin hücreleri içinde yatırılır. Bu protein parçacıkları stimülasyon, enflamasyon ya da nöronların erken ölümü üzerine teşvik etmektedir.

 

Tüm şüpheli çevresel faktörler ortadan kaldırmak

Çevresel faktörler kuyu suyu (florür), pestisitler (Trikloroetilen, rotenone, toluen, hekzan), herbisit (ajan turuncu, parakuatın), mantar (maneb), fosfor (kolinesteraz tükenmesi) vb içme, sanayi tesisleri ya da taş ocakları için yaşayan yakınlık arasında; karbon monoksit maruz kalma (garaj işçi kronik sigara içenlerde pembe cilde), karbon disülfid siyanür, manganez tozu, bakır, sülfür, cıva ve demir bileşikleri ve MPTP enjeksiyonu (1-metil-4-fenil-1 ,2,3,6-tetra hidro piridin) sentetik eroin vb bulundu

Toksik ağır metaller ile kirlenmiş yiyecek ve su kaçının

Saç boyaları, sırlı seramik ve kurşun arsenat ile püskürtülür tütün; zengin ürün organı et, istiridye, kabuklu deniz ürünleri, konserve dahil Kurşun. Temperli cam veya paslanmaz cam kaplar kullanın.